"Opolskie Młode Talenty 2015"

„Opolskie Młode Talenty” to festiwal adresowany do uczniów opolskich szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Teatr, taniec i muzyka to obszary w jakich poszukiwani są młodzi, utalentowani uczniowie.

Festiwal artystyczny organizowany jest od 2013r. przez Wydział Oświaty Urzędu Miasta Opola i Młodzieżowy Dom Kultury w Opolu, a jego celami są:

• promocja działań artystycznych uczniów opolskich szkół,
  • odkrywanie talentów w różnych dziedzinach sztuki,
  • prezentacja i popularyzacja szkolnej twórczości utalentowanej młodzieży,
  • inspiracja do poszukiwań nowatorskich form artystycznych,
  • wymiana doświadczeń i doskonalenie warsztatu,
  • kształtowanie kreatywnych postaw dzieci i młodzieży,
  • rozbudzanie wrażliwości artystycznej i scenicznej.

Jurorzy trzeciej edycji Festiwalu Artystycznego „Opolskie Młode Talenty” ocenili 14 inscenizacji teatralnych, 28 prezentacji muzycznych i 28 układów tanecznych.

Uroczysta gala finałowa odbyła się 5 maja w Filharmonii Opolskiej. Miło nam poinformować, iż uczennica naszej szkoły, Wiktoria Haczkiewicz z klasy IVb, została laureatką w kategorii tanecznej.

Razem z Panem Dyrektorem, Mirosławem Śnigórskim, odebrała tego dnia nagrody, a nasza szkoła dodatkowo statuetkę „Szkoła promująca młode talenty”.

Wiktorii serdecznie gratulujemy i jednocześnie cieszymy się z otrzymania tak zacnego wyróżnienia!

OPRACOWANIE INFORMACJI: mgr Adrian Lewandowski
FOTO: p. Barbara Haczkiewicz