WIELKI FINAŁ KONKURSU „OMNIBUS 2024” W MAŁEJ DWÓJCE

WIELKI  FINAŁ  KONKURSU „OMNIBUS 2024”  W  MAŁEJ  DWÓJCE

Wyraz „Omnibus” ma wiele znaczeń, ale zazwyczaj terminem tym określa się   człowieka posiadającego wiedzę z każdej dziedziny nauki,  znającego się na wielu rzeczach, zajmującego się wieloma sprawami,  wszystkowiedzącego.

W naszej szkole postanowiliśmy sprawdzić, kto z uczniów zasługuje na ten tytuł. W pierwszym etapie konkursu „Omnibus” wzięły udział wszystkie dzieci z klas drugich i trzecich. Trzeba było rozwiązać wiele trudnych zadać z różnych dziedzin nauki, odpowiedzieć na czasami łatwe ale podchwytliwe pytania. Z każdej klasy zostało wyłonionych po dwóch uczniów, którzy uzyskali największą liczbę punktów.

Oto finaliści II etapu konkursu  „Omnibus 2024”:

Klasy drugie:

2a- Urszula Siwiec, Oliwia Kibała

2b – Anna Michałowska,  Kajetan Dusza

2c – Julian Bala, Miłosz Baraniecki

Klasy trzecie

3a – Jan Rusin, Antoni Trojan

3b – Barbara Tarapata, Dominika Nierenberg

3 c – Milena Turko, Jan Ciućka

Wielki finał konkursu,  odbył się na sali gimnastycznej, a publiczność – uczniowie klas drugich i trzecich mieli możliwość dopingowania swoich faworytów.

Każdy  z uczestników wziął udział  w pięciu  konkurencjach i wykazał się  wiedzą z wielu dziedzin nauki. Widać było duże zaangażowanie i skupienie podczas rozwiązywania zadań.

Maksymalnie można było  uzyskać- 27 pkt.

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że:

Omnibusem 2024”klas II został Miłosz Baraniecki z klasy 2c,
Omnibusem 2024” klas III  - została Milena Turko z klasy 3 c.

Wszystkim finalistom i zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Organizatorami konkursu były wychowawczynie klas drugich: mgr Bożena Kęs, mgr Ewa Knaś i mgr Beata Trenczek.

Opracowanie: mgr Bożena Kęs
Fotorelacja: mgr Bożena Kęs, mgr Beata Trenczek