Nasi laureaci konkursów przedmiotowych

Miło nam poinformować, że po tegorocznych zmaganiach w Wojewódzkich Konkursach Przedmiotowych nasza szkoła zyskała kolejnych laureatów.

IGA CERKOWNIAK - uczennica klasy 8a - laureatka Wojewódzkiego Konkursu Polonistycznego

Społeczności szkolnej Iga znana jest jako doskonały sportowiec, gdyż na swoim koncie ma liczne sukcesy w lekkoatletyce i wielu rankingach sportowych.

Nie wszyscy jednak wiedzą, że wielką pasją Igi są również książki.

Już od czwartej klasy uczestniczyła w zajęciach koła polonistycznego, zgłębiając tajniki literatury polskiej i nauki o języku oraz doskonaląc swój warsztat pisarski.

Od klasy szóstej dołączyła do projektu finansowanego przez Urząd Miasta Opola „Zdolny uczeń”, który jest realizowany w formie cotygodniowych warsztatów wspierających uczniów, chcących poszerzać swoją wiedzę z różnych dziedzin, w tym z języka polskiego.

Mentorkami uczennicy były panie Katarzyna Calicka i Anna Milejska, które czuwały nad tym, aby wszystkie wymagane zagadnienia były przyswojone, gramatyka powtórzona i lektury przeczytane.

Igo! Gratulujemy Ci ogromnego sukcesu i determinacji, z jaką pracowałaś, by wywalczyć wymarzony tytuł laureatki Wojewódzkiego Konkursu Polonistycznego.

Dobra rada Igi: „Wyznacz sobie konkretne, osiągalne cele w każdej dziedzinie swojego życia i wykonuj codziennie małe kroki w ich kierunku”.

Tekst przygotowała: p. Anna Milejska

KUBA BAKLARZ - uczeń klasy 8a – laureat Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego

Kuba swoją przygodę z matematyką rozpoczął już w klasie trzeciej. Jako uczeń młodszych klas uczęszczał na moje koło matematyczne dla czwartoklasistów i już wtedy wiedziałam, że świetnie myśli analitycznie, nie boi się przedstawiać swoich rozwiązań i umie bronić swojego zdania.

W tym samym roku zaproponowałam Mu udział w konkursie, w którym brali też udział moi uczniowie. Były to Mistrzostwa Polski w Grach Matematycznych i Logicznych. Kuba przeszedł bez problemu przez dwa pierwsze etapy i w maju wszyscy razem pojechaliśmy na dwa dni do Wrocławia na finał.

Kuba w swojej kategorii po dwóch dniach zmagań zajął czwarte miejsce w Polsce. Nasza praca po pierwszym roku zakończyła się dużym sukcesem.

I nasze drogi na kilka lat się rozeszły.

Pracę do Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego rozpoczęliśmy już w siódmej klasie. Przerabialiśmy materiał wcześniej niż Kuby klasa, tak żeby jak najszybciej zdobył wiedzę potrzebną do rozwiązywania zadań. Od września przygotowywania do konkursu odbywały się już codziennie.

Bardzo się cieszę, że przez te trzy etapy przeszedł bezbłędnie. Mam nadzieję, że w szkole ponadpodstawowej dalej będzie mógł rozwijać swoje uzdolnienia matematyczne.

Tekst przygotowała p. Justyna Wolska