WIZYTA PRZEDSZKOLAKÓW Z PP 6 W MAŁEJ DWÓJCE

W poniedziałek, 12 lutego naszą szkołę odwiedziły  sześciolatki  z Publicznego Przedszkola nr 6 mieszczącego się przy ulicy Ligonia w Opolu.

Po uroczystym powitaniu, Pani Dyrektor Grażyna Danielko,  pokazała  najważniejsze miejsca w szkole- m.in.  salę do zajęć z integracji sensorycznej, świetlicę szkolną, jadalnię, salę komputerową, salę gimnastyczną, bibliotekę oraz salę lekcyjną, w której od września dzieci rozpoczną naukę.  Nasi goście w dwóch grupach uczestniczyli w zajęciach z ratownictwa medycznego oraz w zajęciach czytelniczych.

W sali gimnastycznej Pani mgr Dominka Waluś oraz Pani mgr Kamila Wójcik przedstawiły zasady udzielania pierwszej pomocy. Przekszkolaki utwalały naumery alarmowe: 112, 998, 997, 999. Zapoznały się z łańcuchem przeżycia. Poznały zasady resuscytacji krążeniowo – oddechowej. Korzystając z fantoma i defribrylatora ćwiczeniowego, doskonaliły umiejtności, pozwalające im w przyszłości na prawidłowe wykonanie czynności ratowniczych.

W bibliotece szkolnej nasi goście zostali serdecznie powitani przez Panią bibliotekarkę- mgr Jolę Tańską-Mende oraz wychowawczynię klasy 2a- mgr Bożenę Kęs. Dzieci z tej klasy z wielką radością powitały swoje przyszłe koleżanki i kolegów  wystawiając przedstawienie na temat zasad potępowania z książką.  W swoich pięknych strojach wyraziły prośby książek skierowane do swoich czytelników. W trakcie zajęć sześciolatki bawiły się z książką interaktywną Toma Fletchera  “W twojej książce jest potwór”, poznały  “Książkę z dziurą”, z klocków budowały potwora, rysowały zwierzątko znajdujące się pod lupą oraz slalomem chodziły z książką na głowie. Wszystkie zajęcia – te bardziej poważne i bardziej wesołe- spotkały się z wielkim zainteresowaniem.   Nasi goście, aby wyrazić wdzięczność za tak mile spędzony czas wręczyły  dzieciom z klasy 2a własnoręcznie wykonane  zakładki do książek z zapewnieniem, że od września na pewno spotkają się razem w szkole.

Opracowanie informacji: mgr Bożena Kęs, mgr Dominika Waluś, mgr, Jolanta Tańska-Mende

Opracowanie strony wizualnej- mgr Kamila Wójcik, mgr Bożena Kęs

Film z tego wspaniałego spotkania można zobaczyć pod linkiem: