LEKCJA j. angielskiego w klasach 2A i 3B

Ciekawa lekcja j. angielskiego w klasach 2A i 3B

W tym tygodniu w klasach 2b oraz 3b odbyła się lekcja na temat Wielkiej Brytanii.

Uczniowie kolorowali flagę oraz uzupełniali mapę Wielkiej Brytanii. Mogli także zobaczyć jak wyglądają angielskie funty.

Wszyscy mieli okazję zapoznać się nie tylko z podstawowymi informacjami na temat Zjednoczonego Królestwa, ale również mogli poznać kulturę Anglii, zobaczyć, powąchać i spróbować czegoś, co lubią Brytyjczycy.

Zabrakło jedynie angielskiego śniadania oraz "fish&chips" do degustacji (tj. ryba z frytkami - czyli angielski fast food), aby dzieci mogły w pełni poczuć angielski klimat. Ryba z frytkami uchodzi nieformalnie za jedną z brytyjskich potraw narodowych.

Wszystkim uczniom lekcja bardzo się podobała i aktywnie brali w niej udział.

Opracowanie i fotorelacja: mgr Magdalena Zawalich