Walentynki

Walentynki – to coroczne święto zakochanych przypadające 14 lutego. Nazwa pochodzi od św. Walentego.

Grupa uczniów z klas 8d,c,e i 7 b,c z języka polskiego dla obcokrajowców postanowiła opowiedzieć o walentynkach obchodzonych na Ukrainie.
Dzień 14 lutego jest okazją do obdarowywania się drobnymi upominkami. Zwyczajem w tym dniu wysyła się listy zawierające wyznania miłosne, ale i nie tylko. Również obdarowuje się wszystkich tych, których lubimy i chcemy im podarować mały upominek. Jest to okazja do wyznania swoich uczuć. W tym dniu adresatami życzeń są koleżanki i koledzy, do których żywimy gorące uczucia.
Oprócz opowieści uczniowie przygotowali plakaty, które zostały wyeksponowane. Do prac włączyła się grupa 5b,c,d oraz 4 b, d.

opracowała: Edyta Szymczyna-Zima