Mikołaj w klasie 3b

6 grudnia obchodzimy dzień Świętego Mikołaja, w którym Mikołaj jeździ saniami i rozdaje dzieciom prezenty. Jego pierwowzorem był św. Mikołaj – biskup z Miry, jeden z najbardziej znanych i czczonych świętych.

Zwyczaj wręczania dzieciom prezentów powstał w średniowieczu.  Z upływem lat zwyczaj ten przekształcił się w obdarowywanie prezentami dzieci, a także wszystkich członków rodzin.

Dzieciom z klasy 3b święty Mikołaj zostawił prezenty pod drzwiami sali lekcyjnej i poprosił księdza Proboszcza o rozdanie ich tylko tym dzieciom, które były grzeczne.
Ponieważ wszystkie dzieci w klasie są wyjątkowo grzeczne, wszystkie zatem otrzymały podarunki. Była to piłka Rainbow Ball,  czapka św. Mikołaja oraz słodycze.
Czapki bardzo się dzieciom przydały, ponieważ poszły w nich do kina „Helios” na film fabularny produkcji francuskiej „Uwolnić Polly”

Pomimo deszczowej pogody dzień ten dla wszystkich dzieci radosny i pełen niespodzianek.

Opracowanie: mgr Bożena Kęs