Kółko przyrodnicze

KÓŁKO PRZYRODNICZE
     W ramach projektu ,, Tłumaczymy żywioły” uczniowie z klasy 4a i 4b od 15.09.- 20 .10.22 uczestniczyli w zajęciach przyrodniczych, które odbywały się raz w tygodniu ( w bloku dwóch godzin lekcyjnych lub w ciągu jednej lekcji).
    Na Kółku Przyrodniczym uczniowie przygotowywali preparaty i oglądali je pod mikroskopem, hodowali kryształy, przeprowadzali doświadczenia pozwalające odróżnić roztwory kwaśne od zasadowych, wykrywali składniki powietrza, sporządzali mieszaniny i rozdzielali jej składniki. Poznali właściwości powietrza. Przeprowadzone doświadczenia pozwoliły uczniom na samodzielne formułowanie obserwacji i wyciągania z nich wniosków. Ponadto nauczyli się rozpoznawać pospolite drzewa podczas zajęć, które odbyły się w Nadleśnictwie w Opolu-Grudzicach. Na ostatnich zajęciach dzieci oprócz doświadczeń mogły zaprezentować swoją wiedzę przyrodniczą poprzez udział w konkursie grupowym. Wszyscy uczniowie bardzo dobrze odpowiadali na pytania i zostali nagrodzeni.

opracowała: Beata Wojciechowska-Szulecka