Wycieczka do Zakopanego

Od 11 do 13 maja uczniowie klas 7a i 7e przebywali na wycieczce w Zakopanym.

Jej celem była integracja zespołów klasowych poprzez wspólne spędzanie czasu w ruchu na świeżym powietrzu.

Pierwszego dnia uczniowie mieli okazję zobaczyć zakopiańskie zabytki, usłyszeć podhalańskie przyśpiewki i dźwięki dawnych instrumentów. Drugiego dnia mogli spróbować tradycyjnie wyrabianych oscypków a także podziwiać piękno przyrody w Dolinie Kościeliskiej.

Na pożegnanie z górami wybrali się kolejką na szczyt Gubałówki oraz zwiedzili interaktywną wystawę w Centrum Edukacji Przyrodniczej. Ostatnim wyzwaniem dla nich była gra miejska sprawdzająca wiedzę pozyskaną w czasie przebywania w górach ale również umiejętność współpracy, komunikacji i kreatywność.

Wszyscy zgodnie uznali, że był to bardzo owocny czas.

Opracowanie: mgr Patrycja Gabor