„W świecie pytań”

W tym roku szkolnym Dni Edukacji Wczesnoszkolnej odbywały się pod hasłem: „W świecie pytań”. Wszyscy uczniowie począwszy od klas pierwszych, aż do trzecich zapisywali, na specjalnie przygotowanych plakatach, nurtujące ich pytania.

Było to niezwykłe doświadczenie dzięki, któremu mogliśmy dowiedzieć się czym interesują się nasi uczniowie, o czym myślą, co ich trapi. Doświadczenie najbardziej spodobało się uczniom klas trzecich, którzy zapisali najwięcej pytań, ale i aktywnie poszukiwali odpowiedzi na te, które były już zadane.

Pomysłowość i kreatywność uczniów bardzo nas ucieszyła. Najciekawsze wypowiedzi nagrodzone zostały słodkimi upominkami.

Oto pytania, które przykuły naszą uwagę:

klasy pierwsze:

• Dlaczego psy mają mokre nosy?
  • Kiedy powstało Słońce?
  • Czy istnieją jednorożce?
  • Ile kolorów ma tęcza?

klasy drugie:

• Ile ludzi jest w stanie pomieścić Ziemia?
  • Czy kiedyś będzie lek na życie do nieskończoności?
  • Dlaczego słonie maja trąby?
  • Czemu jak się rośnie to bolą kości?
  • Dlaczego woda jest mokra?

klasy trzecie:

• Co jeśli całe życie to sen?
  • Czy jeśli twój syn zostanie księdzem, to musisz mówić do niego „ojcze”?Skąd się bierze piasek na pustyni?
  • Jaki kolor ma lustro?
  • Gdyby nie było Słońca, co by się z nami stało?

Opracowanie: mgr Dominika Waluś