„Zaczarowany świat matematyki”

W czwartek 23 września uczniów klasy 1c, 2a i 2b odwiedziła Pani Monika Sawicka, która prowadziła warsztatowe zajęcia Akademii Logicznego Myślenia i Matematyki - „Zaczarowany świat matematyki”.

Podczas zajęć uczniowie musieli zmierzyć się z pirackimi zagadkami, aby zdobyć kod do sejfu, w którym ukryty był skarb. Poruszanie się statkami po planszy w odpowiedni sposób było gwarancją sukcesu. Odkryte cyfry należało ułożyć w kolejności od najmniejszej do największej, a następnie otrzymanym kodem otworzyć sejf. Dzieci nie mogły się doczekać, aby zobaczyć jego zawartość. Gdy drzwiczki się otworzyły okazało się, że w środku znajdują się malutkie roboty.

Każde z dzieci otrzymało kartę do zakodowania drogi dla robota. Małe kratki na planszy należało wypełnić kolorem, a następnie położyć robota na kartce. Radość dzieci była ogromna, gdy zobaczyły jak robot jeździ po wyznaczonej trasie w różnych kierunkach, kręci się, zwalnia i przyspiesza.

Zajęcia, które prowadziła Pani Monika na pewno zostaną w pamięci uczniów na długo.

Opracowanie: mgr Urszula Jonczyk, mgr Beata Kachny, mgr Bożena Kęs

FotoFoto