Międzynarodowy Dzień Kropki - święto kreatywności, odwagi i zabawy

Od pięciu lat 15 września obchodzi się International Dot Day, czyli Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy. Uczniowie, nauczyciele, pracownicy instytucji kultury na całym świecie, organizują tego dnia wiele działań, które pomagają dzieciom odkryć talenty, poznać ich mocne strony i je zaprezentować.

W naszej szkole uczniowie i nauczyciele cały tydzień cieszyli się tym dniem. Wielu z nas zadbało o ubrania, na których widniały kropki. Odbyły się pogadanki na temat książki The Dot, którą napisał Peter Reynolds (opowiada ona o kropce, która zmieniła świat małej Vashti i dziewczynka uwierzyła w siebie). Obejrzeliśmy film, który został oparty na tym utworze.

Uczniowie wspólnie poszukiwali kropek wokół nas, poznali związki frazeologiczne z kropką w roli głównej, wykonywali kropkowane prace plastyczne i opisywali swoje supermoce.

To był wspaniały i niezapomniany czas!

Opracowanie: mgr Anna Milejska