Zwiedzanie opolskich szopek przez uczniów klasy 3a

Klasa III „a” podczas oglądania szopek w opolskich kościołach.

W środę 29 stycznia 2020r. klasa III „a” wybrała się na spacer przyrodniczo ornitologiczny i zwiedzanie szopek w kościołach. Nasze zwiedzanie rozpoczęliśmy od obejrzenia szopki w kościele św. Apostołów Piotra i Pawła i ogromnej choinki z serduszkami z dobrymi uczynkami, które dzieci przynosiły w czasie rorat. Następnie obejrzeliśmy ruchomą szopkę w kościele Ojców Jezuitów, którą wprawialiśmy w ruch wrzucając drobne pieniądze do ustawionej przy szopce skarbonki. Nasz spacer zakończyliśmy w kościele Ojców Franciszkanów, gdzie znajduje się największa szopka. Po drodze oglądaliśmy różne gatunki ptaków, obserwowaliśmy, jak radzą sobie zimą, a naszą uwagę zwrócił piękny bambus, pokryty w zimie zielonymi liśćmi. W czasie naszego zwiedzania zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcia.

Opracowanie: mgr Beata Kachny