"Jestem Polakiem i kocham swój kraj" - Opolski Przegląd Muzyczny

Dnia 13 stycznia 2015r. w Studenckim Centrum Kultury na Uniwersytecie Opolskim miała miejsce pierwsza edycja Opolskiego Przeglądu Muzycznego – Śpiewamy kolędy, pastorałki i polskie pieśni świąteczne „Jestem Polakiem i kocham swój kraj”.

Głównym celem przeglądu było wspólne kultywowanie tradycji bożonarodzeniowych. Uczestnicy przeglądu to uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Prezentowali się soliści, duety i zespoły. Wykonawcy mogli zdobyć Gwiazdę Betlejemską (zaprojektowaną i wykonaną przez uczniów Publicznego Gimnazjum nr 7 w Opolu).

Naszą szkołę reprezentowała solistka – Magdalena Szelewska, zespół „Psotki” i „Kalejdoskop” (niestety w pomniejszonym składzie).

Magda choć nie zdobyła Gwiazdy Betlejemskiej – jej wykonanie piosenki „Przekażmy sobie znak pokoju” bardzo się podobało.

Uczestnicy Przeglądu otrzymali ładne dyplomy.

OPRACOWANIE INFORMACJI: mgr Elżbieta Bilińska
FOTO: mgr Elżbieta Bilińska