Europejski Konkurs Muzyczny na najładniejszą fletową interpretację kolęd

We wtorek 13 stycznia 2015r. odbył się w naszej szkole kolejny Europejski Konkurs Muzyczny na najładniejszą fletową interpretację kolęd dla uczniów klas piątych.

Brało w nim udział 17 uczestników. Klasę Va reprezentowali – Michał Kaniuka, Amelia Konfisz, Bartosz Kostuś, Kamila Ranecka, Natalia Wylezińska; klasę Vb – Maja Gajos, Julia Gąsiorowska, Magdalena Rakint, Oliwia Stefaniak, Szymon Trybuch; klasę Vc – Natalia Diakowicz, Joanna Dolna, Wiktoria Janczak, Joanna Kuś, Hanna Mroczkowska, Samira Stabrowska, Magdalena Zabłocka.

Wykonywali oni trzy kolędy o różnym stopniu trudności – „Jezus malusieńki”, „Do szopy” i „Cicha noc”. Jury w składzie: p. dyr. Grażyna Danielko, p. Małgorzata Marcinkiewicz i p. Elżbieta Bilińska oceniało poprawność prowadzenia linii melodycznej, poprawność rytmiczną i ogólny wyraz artystyczny.

Najładniej zaprezentowała się uczennica klasy Vb – Magdalena Rakint zdobywając maksymalną ilość 45 punktów. Swoim wykonaniem urzekła jury. Dwa II miejsca zdobyły – Amelia Konfisz z klasy Va i Magdalena Zabłocka z klasy Vc. Trzecie miejsce wywalczyła Natalia Wylezińska z klasy Va.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymają dyplomy, a laureaci – ufundowane tym razem przez p. dyr. Grażynę Danielko – nagrody.

Gratulujemy i życzymy dalszych muzycznych sukcesów.

OPRACOWANIE INFORMACJI: mgr Elżbieta Bilińska
FOTO: mgr Elżbieta Bilińska, mgr Małgorzata Marcinkiewicz