"Brzechwa dzieciom" - Międzyszkolny Konkurs Plastyczny

W listopadzie, w naszej szkole odbyły się szkolne eliminacje do konkursu „Brzechwa Dzieciom”, które przeprowadziła p. Urszula Długosz.

Cele konkursu:

• Popularyzacja postaci Jana Brzechwy i jego twórczości.
  • Wyrabianie wrażliwości na piękno języka polskiego i budzenie miłości do niego.
  • Kształtowanie uwagi, pamięci i płynności mowy oraz rozwijanie aktywności.

Konkurs odbył się w III kategoriach:

• I kategoria (uczniowie klas trzecich) – recytacja wybranego wiersza z poezji dziecięcej Jana Brzechwy, obowiązuje kostium do tekstu.
  • II kategoria (uczniowie klas pierwszych) – wykonanie pracy plastycznej techniką wydrapywanki „Wybrana pora roku w utworach Jana Brzechwy”.
  • III kategoria (uczniowie klas drugich) – wykonanie pracy plastycznej techniką wydrapywanki „Wybrana pora roku w utworach Jana Brzechwy”.

W I kategorii uczennice klas III recytowały wiersze: Kateryna Korniiaka z klasy IIIa, Anna Czercowy z klasy IIIb (przeszła do etapu międzyszkolnego), Natalia Kosmala z klasy IIIc.

W II kategorii: praca plastyczna Marka Pasternaka z klasy Ib przeszła do etapu międzyszkolnego.

W III kategorii - praca plastyczna Bartosza Żabskiego z klasy IIa przeszła do etapu międzyszkolnego.

Etap Międzyszkolny Konkursu Plastycznego „Brzechwa Dzieciom” odbył się w Publicznej Szkole Podstawowej nr 21 w Opolu 26 listopada 2014r.

Anna Czercowy przedstawiła wiersz „Żuk” Jana Brzechwy - otrzymała dyplom za udział w konkursie. Marek Pasternak z klasy Ib i Bartosz Żabski z klasy IIa otrzymali wyróżnienia za swoje prace plastyczne.

Gratulacje!

OPRACOWANIE INFORMACJI: mgr Urszula Długosz