Odkrywanie zabytków Opola z kółkiem turystycznym

Kochani, w poniedziałek 10 listopada wyruszyliśmy z kółkiem turystycznym odkrywać nieznane zabytki Opola.

Znaleźliśmy piękny zegar koło naszej szkoły (i nie jest to zegar z wieży kościelnej), wznosząc oczy ku niebu dostrzegliśmy jak pięknie są ozdobione kamienice w naszej dzielnicy. W kościele oo. Jezuitów podziwialiśmy wspaniały witraż, który zamieszczony jest tam od niedawna i chodziliśmy ulicami, w których miejscu, jeszcze 100 lat temu były łąki i pastwiska.

Systemem odkrywców i zdobywców udało nam się zdobyć kilka kluczy otwierających bramy dla większości ludzi zamknięte; i tym sposobem zobaczyliśmy wnętrze kościółka św. Aleksego przy ul. Szpitalnej i kaplicę św. Anny przy ul. Portowej.

Może na kolejnej wycieczce razem z nami zechcesz odkrywać tajemnice naszego miasta? Zapraszamy!

OPRACOWANIE INFORMACJI: mgr Sylwia Hoszowska
FOTO: mgr Sylwia Hoszowska