Festiwal Skoków

.:OPRACOWANIE: p. Małgorzata Janas, sportoweopole.pl

Dnia 17 czerwca 2018 r. (już cyklicznie na skale międzynarodową) odbyła się w Opolu 13. edycja opolskiego Festiwalu Skoków.

Uczniowie naszej szkoły: Hanna Lorenc, Ewa Juszczak, Mateusz Urbanek, Jakub Kasperek – wszyscy uczniowie klasy VIb wnieśli flagę na stadion, dając tym samym początek imprezie.

Następnie po przedstawieniu przez p. Mirosława Snigórskiego (dyrektora Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Opolu) wszystkich zaproszonych szczególnych gości i zawodników, uczniowie naszej szkoły (dodatkowo wzmocnieni jeszcze przez Weronikę Więcek, Wiolettę Leśnik oraz Anię Gąsiorowską) pomagali w zawodach Małego Olimpijczyka, w którym startowali dzieci z opolskich przedszkoli.

Jak co roku spotkali się z wybitnymi polskimi olimpijczykami m.in.: Jackiem Wszołą i Władysławem Kozakiewiczem.

Na koniec zabawy najmłodsi uczestnicy otrzymali po kawałku tortu.

Następnie rozpoczęły się zawody z czołowymi zawodniczkami i zawodnikami świata. Impreza była bardzo udana, przyciągnęła wielu kibiców.  Na podium stanęli wśród panów: Norbert Kobielski z MKS Inowrocław (226 cm.), Matúš Bubeník ze Słowacji (222 cm.) i Eduardo Rivera z Meksyku (222 cm.). Wśród kobiet najlepsze okazały się: Mariya Lasitskene Fan Club z Rosji (194 cm.), Nadiya Dusanova z Uzbekistanu (190 cm.) oraz Julia Chumachenko z Ukrainy (186 cm.). Paulina Wal z Politechniki Opolskiej skoczyła 182 cm.

GALERIA ZDJĘĆ: