PGE Stacja Sport

PGE Stacja Sport to projekt skierowany do uczniów szkół podstawowych mający na celu zapoznać dzieci z wybranymi dyscyplinami sportowymi, ułatwić im kontakt z nimi, przybliżyć zalety uprawiania sportu i mechanizm, który ma pomóc w wyborze wymarzonej dyscypliny.

Stacja zatrzymała się w naszej szkole w piątek 13 czerwca.

W sali gimnastycznej stworzono pięć specjalnych stref sportowych odpowiadającym dyscyplinom takim jak: piłka nożna, koszykówka, siatkówka, taniec i dyscypliny mieszane. W każdej z tych stref dzieci mogły się dowiedzieć, na czym polega dana dyscyplina, jakie cechy psychofizyczne predestynują do jej uprawiania oraz uzyskać informacje, gdzie w Opolu można tę dyscyplinę trenować.

Miałem okazję przysłuchiwać się mini wykładom na Stacji i muszę przyznać, że były one bardzo interesujące i nie tylko dla mnie, gdyż na sali nie było chyba nikogo, kto z dużym zainteresowaniem nie przysłuchiwał się prowadzącym, chętnie odpowiadając i zadając pytania.

Oprócz części teoretycznej była oczywiście część praktyczna i również dało się zauważyć, że wszyscy świetnie się bawili.

Dzięki Stacji każdy mógł upewnić się w wyborze swojej dyscypliny lub przekonać się do którejś z prezentowanych.

OPRACOWANIE INFORMACJI: mgr Adrian Lewandowski
FOTO: mgr Adrian Lewandowski, mgr Urszula Długosz