Indywidualne Mistrzostwa Opola w Lekkiej Atletyce

Dnia 23 maja 2014r. na stadionie im. Opolskich Olimpijczyków odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Opola w Lekkiej Atletyce Szkół Podstawowych.

Organizatorem zawodów był Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Opolu.

Zawodnicy rywalizowali ze sobą w konkurencjach: 80m ppł dziewcząt, 100m ppł chłopców, 100m dziewcząt, 100m chłopców, 300m dziewcząt, 500 m chłopców, 600m dziewcząt, 1000m chłopców, skoku w dal, skoku wzwyż, pchnięciu kulą, rzucie piłeczką palantową, sztafecie dziewcząt i chłopców 4 x 100m.

Reprezentacja naszej szkoły liczyła 14 osób i zaprezentowała się z bardzo dobrej strony, zdobywając 2 złote, 2 srebrne i 8 brązowych medali:

I miejsce w 100m dziewcząt: Aleksandra Kamińska
I miejsce w rzucie piłeczką palantową chłopców: Cezary Koblak
II miejsce w 600m dziewcząt: Martyna Downarowicz
II miejsce w pchnięciu kulą: Mateusz Kozłowski
III miejsce w 80m ppł dziewcząt: Kamila Ranecka
III miejsce w 100m chłopców: Kacper Płotka
III miejsce w 300m dziewcząt: Aleksandra Kamińska
III miejsce w 500m chłopców: Robert Grabiszewski
III miejsce w rzucie piłeczką palantową dziewcząt: Agelika Rusin
III miejsce w skoku w dal: Paulina Mendel
III miejsce w sztafecie 4 x 100m dziewcząt: Aleksandra Kamińska, Martyna Downarowicz, Paulina Mendel, Kamila Ranecka
III miejsce w sztafecie 4 x 100m chłopców: Robert Grabiszewski, Kacper Płotka, Mateusz Kozłowski, Jacek Kościelak

Pozostałe osoby, które również godnie reprezentowały naszą szkołą to: Jagoda Bogucka, Agata Brzozowska, Matylda Machała, Monika Mederska.

Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy, przypominając, że miejsca I i II będą reprezentować nasza szkołę w czerwcu na Wojewódzkich Mistrzostwach w Lekkoatletyce.

OPRACOWANIE INFORMACJI: mgr Michał Stelmaszyk
OPIEKUNOWIE: mgr Dariusz Kopczyński, mgr Michał Stelmaszyk