"Klasa Ib z Alicją w krainie czarów"

.:OPRACOWANIE: p. Bożena Kęs

W środę 21 lutego klasa Ib była na wspaniałych zajęciach w Głównej Bibliotece Publicznej mieszczącej się przy ulicy Minorytów. Zajęcia oparte były na bajce Charlesa Lutwidge’a Dodgsona (pseudonim Lewis Carroll) – „Alicja w krainie czarów”.

Dużo dzieci znało już tę bajkę z przedszkola, ale większość mogła dopiero po raz pierwszy ją usłyszeć.

Alicja – tytułowa bohaterka jest siedmioletnią dziewczynką o rozwiniętej wyobraźni, odważną, ciekawą świata, nieco przemądrzałą, wrażliwą na poezję. Dzięki snom przenosi się do bajkowych, fantastycznych krain, gdzie wydarzają się jej niesamowite przygody. Pierwsza zdarza się w czasie upalnego dnia, gdy Alicja znużona lekturą i zabawą ze swą siostrą dostrzega Białego Królika w kamizelce i z zegarkiem.

W czasie zajęć uczniowie brali udział w różnych zabawach które miały je przenieść w wyimaginowany świat Alicji.

Było nie tylko poważnie, ale również zabawnie i z humorem.

GALERIA ZDJĘĆ:.