Zajęcia edukacyjne dla przyszłorocznych klas siódmych

.:OPRACOWANIE: p. Katarzyna Król

W ostatnich dniach listopada uczniowie klas VIa, b i c wpadli z wizytą do budynku B, gdzie, poza gimnazjalistami, uczęszczają również uczniowie klas siódmych. Jako przyszłoroczni siódmoklasiści zostali zaproszeni na zajęcia edukacyjne, związane z naukami ścisłymi.

Pierwsza była informatyka, którą poprowadził p. Robert Elias. Uczniowie mieli okazję wypróbować swoich sił w programowaniu i obsługiwaniu LEGO robotów.

Kolejne zajęcia można nazwać „kolorową chemią”, ponieważ p. Anna Drynda przygotowała do przeprowadzenia szereg doświadczeń chemicznych z kolorowymi pigmentami i substancjami na co dzień dostępnymi w naszych domach, tj. olej roślinny czy płyn do mycia naczyń.

Z kolei na fizyce z p. Elżbietą Suchińską szóstoklasiści byli bardzo zaciekawieni faktami i doświadczeniami związanymi z ciśnieniem atmosferycznym.

Ostatnia lekcja, czyli matematyka, poprowadzona przez p. Izabelę Kamińską, dotyczyła ułamków zwykłych. Uczniowie mieli wykonać obliczenia, aby stworzyć przepis na świąteczne pierniki. Później rozwiązywali matematyczny test z ułamków za pomocą bezprzewodowych odbiorników PRS.

Czas wolny w czasie przerw pomiędzy zajęciami uczniowie wykorzystali na zwiedzanie różnych zakamarków szkoły, oglądali wystawy ścienne, witali się ze znajomymi ze starszych klas.

GALERIA ZDJĘĆ:.