Święto Niepodległości dla klasy Va

.:OPRACOWANIE: p. Katarzyna Calicka

W związku ze zbliżającą się 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości rok szkolny 2017/2018 został ogłoszony „Rokiem dla Niepodległej”.

Uczniom klasy Va postawa patriotyczna jest bardzo bliska. Szanują symbole narodowe i wiedzą, jak należy się zachować podczas śpiewania hymnu. Chętnie zgromadzili materiały potrzebne do przygotowania plakatów, a efekty ich pracy można zobaczyć na pierwszym piętrze.

„Gdy robiliśmy plakaty, przypominaliśmy sobie rok odzyskania przez Polskę niepodległości – 1918”.

Martyna Kalińska

„Patriota to osoba, która kocha swoją ojczyznę i jest w stanie poświęcić dla niej życie. Gdy śpiewam hymn, czerwienią mi się policzki i czuję, że jestem z siebie dumny”.

Kajetan Picher

„Gdy słyszę hymn Polski, czuję dumę, że jestem Polką i że moja ojczyzna jest wolnym krajem”.

Alicja Midura

„Patriota to osoba, która mogłaby poświęcić się dla ojczyzny, czyli swojego kraju”.

Jerzy Zembaczyński

„Gdy śpiewam hymn państwowy, przepełnia mnie duma, że jestem Polką. Jestem szczęśliwa”.

Joanna Wojnar

„Przygotowujemy plakaty i bierzemy udział w apelu, żeby upamiętnić tych, którzy walczyli na wojnie. Chcemy się więcej o naszej ojczyźnie dowiedzieć”.

Mikołaj Żyrek

„Dla mnie patriotyzm jest oddaniem dla ojczyzny. Gdy robimy plakaty, oddajemy hołd tym, którzy polegli na wojnie”.

Filip Kusz

„Gdy śpiewam hymn państwowy, czuję dumę. Kiedyś żołnierze walczyli o Polskę, by była wolna. Zginęło wtedy wielu ludzi. Dziś, śpiewając hymn, zastanawiamy się nad tym, że gdyby nie oni, nie bylibyśmy teraz wolnym państwem”.

Dawid Syposz

GALERIA ZDJĘĆ:.