Muzyczna podróż do Hiszpanii

Na spotkanie z kulturą iberyjską pod nazwą „Hiszpańskie Flamenco” zaprosił uczniów naszej szkoły „Flamenco Kwartet” z Łódzkiego Biura Koncertowego „Wirtuoz”. Celem wystawianego w dniu 13 lutego w sali gimnastycznej programu było przybliżenie muzyki Cyganów zamieszkujących południową prowincję Hiszpanii – Andaluzję.

W skład zespołu „Flamenco Kwartet”, który powstał w 1995r. i występuje na estradzie pod nazwą „Funny Fingers” wchodzą: Agnieszka Izydorczyk – taniec, Michał Izydorczyk – gitara akustyczna i klasyczna, Ireneusz Walczak – gitara akustyczna oraz Robert Nowiński – instrumenty perkusyjne.

Jakże przyjemnie było zrobić sobie przerwę w piątkowe przedpołudnie i wziąć udział w tym muzycznym wydarzeniu. Użyte w tańcach akcesoria: wachlarze, chusty i kapelusz bardzo wzbogacały choreografię, ale na widownię czekały nie tylko muzyczno-wizualne atrakcje, ale również konkursy i warsztaty praktyczne, co wywoływało spontaniczne reakcje dzieci.

Koncert był więc ważnym elementem edukacji muzycznej. Zapraszamy za rok!

OPRACOWANIE INFORMACJI: mgr Adrian Lewandowski
FOTO: mgr Adrian Lewandowski