Wybory do Samorządu Uczniowskiego

Dnia 23 listopada w naszej szkole odbyły się wybory do Zarządu Samorządu Uczniowskiego.

Przebiegały one w takiej formie jak wybory powszechne, można było głosować tak, jak robią to dorośli.

Na tę okazję odwiedziły nas radio i telewizja. Sprawdźcie sami na:

Żeby otrzymać kartę do głosowania należało okazać legitymację i podpisać się na liście wyborczej. Głos można było oddać w dyskretnej kabinie do głosowania i wrzucić do zaplombowanej urny. Uczniowie mieli okazję zobaczyć jak wygląda urna, do której swoje głosy oddawali dorośli podczas wyborów samorządowych, dzięki uprzejmości dyrektora Krajowego Biura Wyborczego Delegatury Opole pana Rafała Tkacza, który zaszczycił nas swoją obecnością i pełnił rolę przewodniczącego komisji wyborczej.

Skład Samorządu Uczniowskiego na rok 2021/2022 uplasował się następująco:

Przewodniczący: Jakub Szmit z klasy 8c

Zastępca: Magdalena Marciniak z klasy 6a