Podsumowanie Tygodnia Życzliwości

W naszej szkole obchodziliśmy Tydzień Życzliwości. Z tej okazji uczniowie uczestniczyli w wielu akcjach.

Jedną z nich był Cichy przyjaciel, podczas której każdy uczeń losował kartkę z imieniem i nazwiskiem kolegi/koleżanki z klasy, dla którego miał być miły przez 5 dni.

Akcja ta bardzo spodobała się uczniom, w szczególności klas czwartych i piątych, którzy z wielkim entuzjazmem podeszli do tego zadania. Cichy przyjaciel przyniósł wiele pozytywnych emocji i na pewno przysłużył się do wzmocnienia więzi rówieśniczych oraz zawarcia nowych przyjaźni.

Pokaż swoją życzliwość – tu uczniowie mogli wykazać się talentem aktorskim.

Ukazali, że słowo „życzliwość” może być rozumiane na wiele różnych sposobów, a każdy z nich jest dobry.

Życzliwy plakat – każda klasa miała za zadanie przygotować plakat dla wybranej klasy.

Uczniowie przy tej akcji wykazali się dużym zaangażowaniem oraz kreatywnością.

Ubierz się na żółto – jak zawsze mogliśmy liczyć na uczniów naszej szkoły, którzy i tym razem przedstawili swoją radość przez strój.

Tydzień ten był wyjątkowy. Mogliśmy jeszcze bardziej niż zwykle poczuć aurę życzliwości, przyjaźni, gdzie każdy jest uczynny, uprzejmy i uśmiechnięty.

Organizatorzy: pedagog Lucyna Makowska oraz zespół nauczycieli wspomagających – Anna Ilska-Pansa, Bożena Laskowska, Ewa Tarka, Gabriela Darowska, Joanna Stuwa, Katarzyna Jary, Agnieszka Stojakowska-Litwin

Opracowanie: mgr Agnieszka Stojakowska-Litwin