Pasowanie na czytelnika

We wtorek 19 października oraz w środę 20 października wszystkie klasy pierwsze dostąpiły ogromnego zaszczytu wstąpienia w poczet czytelników naszej szkolnej biblioteki. Całe wydarzenie miało bardzo uroczysty charakter.

Najpierw, po wejściu do biblioteki dzieci, zostały przywitane przez panią Jolę i zaproszone do zajęcia miejsc na wygodnych pufach oraz krzesełkach.

Już za chwilę ich starsze koleżanki i koledzy z klasy 2b, przygotowani przez panią Bożenę Kęs, przedstawiły inscenizację, w której głównymi bohaterami były książki. Przyszli czytelnicy od swoich książek dowiedzieli się jak należy właściwie z nich korzystać, o czym należy pamiętać zanim weźmie się książkę do ręki oraz czego absolutnie czytelnik nie może robić z książką i czego książki nie lubią.

Najważniejszym momentem przedstawienia było przyrzeczenie, które dzieci podnosząc dwa palce do góry, złożyły książkom.

My, uczniowie pierwszej klasy
Tobie Książko przyrzekamy,
Że szanować Cię będziemy,
Krzywdy zrobić Ci nie damy!
Przyrzekamy!

Na uwagę zasługiwało bardzo gustowne przebranie uczniów  klasy 2b oraz pięknie odegrane aktorsko role. Dzieci klas pierwszych całe przedstawienie wysłuchały w absolutnej ciszy i z otwartymi buziami. Po ślubowaniu pani Jola wielką księgą pasowała uczniów na czytelników biblioteki szkolnej. Zaprezentowała także różne rodzaje książek.

Spośród pokazanych książek największe zaciekawienie wywołała książka z „dziurą”.

Następnie dzieci zapoznały się z księgozbiorem, regulaminem biblioteki, zasadami wypożyczania książek i same wybrały swoją pierwszą książkę, którą wypożyczyły.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji dla poszczególnych klas (kliknij poniżej):

Opracowanie: mgr Bożena Kęs, mgr Jolanta Tańska-Mende, mgr Dominika Olender