„Po polsku o historii” - Ogólnopolskie Dyktando Niepodległościowe

W dniu 29 września uczniowie klas siódmych i ósmych zmierzyli się ze szkolnym etapem dyktanda historycznego.

Dyktando Niepodległościowe „Po polsku o historii” to wyjątkowy projekt edukacyjny adresowany do uczniów wszystkich typów szkół. Rywalizacja w tradycyjnym dyktandzie to okazja do przybliżenia najważniejszych postaci i wydarzeń ze współczesnej historii Polski oraz pretekst do poznawania języka ojczystego.

Tegoroczne dyktando przywoła pamięć powstań śląskich – to ważny fragment naszej historii, to nasz szczególny ukłon dla historii Śląska.

Mamy nadzieję, że IX edycja Dyktanda będzie kolejną, przyjazną lekcją języka ojczystego i historii, ale też dojrzałą formą obchodów Święta Niepodległości.

Trzymamy kciuki za naszych uczniów, licząc na ich udział w etapie wojewódzkim.

Opracowanie: mgr Anna Milejska