Mini Koszykówka Dziewcząt

14 stycznia 2020 r. w sali Publicznej Szkoły Podstawowej nr 15 w Opolu odbyły się eliminacje grupowe w mini koszykówce dziewcząt.

Reprezentacja naszej szkoły rywalizowała z Publiczną Szkołą Podstawową nr 5 i Publiczną Szkołą Podstawową nr 15 o awans do kolejnej fazy rozgrywek.

Nasze dziewczęta tego dnia wygrywając jednym koszem z Publiczna Szkołą Podstawową nr 5 i przegrywając takim samym stosunkiem z Publiczna Szkołą Podstawową nr 15, trafiły do turnieju barażowego. Zwycięstwo dziewcząt w barażach nad zespołem z PSP 31 umożliwiło nam awans do finału miejskiego.

Wyniki eliminacji:

• PSP nr 2 – PSP nr 15 (38:40)
  • PSP nr 2 – PSP nr 5 (14:12)

Wynik turnieju barażowego:

• PSP nr 2 – PSP nr 31 (30:11)

Finał miejski w mini koszykówce dziewcząt odbył się w Publicznej Szkoły Podstawowej nr 24 w dniu 24 lutego.

W zawodach wzięły udział cztery najlepsze zespoły szkół podstawowych z miasta Opola: Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 15, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 16 i Publiczna Szkoła Podstawowa nr 24.

Reprezentacja dziewcząt PSP nr 2 zajęła trzecie miejsce w Mistrzostwach Opola szkół podstawowych w mini koszykówce. Cała reprezentacja PSP nr 2 zasłużyła na słowa uznania za postawę, ogromną determinację i piękną sportową walkę.

I miejsce: Publiczna Szkoła Podstawowa nr 24

II miejsce: Publiczna Szkoła Podstawowa nr 16

III miejsce: Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2

IV miejsce: Publiczna Szkoła Podstawowa nr 15

Wyniki finału:

• PSP nr 2 – PSP nr 24 (4:16)
  • PSP nr 2 – PSP nr 16 (7:22)
  • PSP nr 2 – PSP nr 15 (39:25)

Skład reprezentacji dziewcząt Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2: Matra Bilińska, Julia Domnik, Martyna Grygorowicz, Aleksandra Koziarska, Amelia Łopianiak, Lena Miążek, Anna Rucińska, Zofia Świerczek, Natalia Węgrzynowska, Joanna Wojnar.

Opiekun zespołu: p. Dariusz Kopczyński.

Opracowanie: mgr Dariusz Kopczyński