"Śpiewamy kolędy" - XIV Międzyszkolny Konkurs

16 grudnia 2013r. odbył się w naszej szkole XIV Międzyszkolny Konkurs „Śpiewamy kolędy” zorganizowany z myślą o najmłodszych kolędnikach z klas I – III.

W konkursie wzięło udział siedmiu solistów i trzech instrumentalistów z opolskich szkół podstawowych: PSP nr 5, PSP nr 29, PSP nr 15, PSP nr 28, PSP nr 11, PKSP oraz PSP nr 2.

Jury w składzie: Gabriela Burczek, Agnieszka Dołęga-Mostowska, Stefania Kasperska i Aldona Szwarc, miało trudne zadanie, gdyż wszyscy uczestnicy konkursu pięknie zaśpiewali kolędy wprowadzając słuchaczy w świąteczny nastrój.

I miejsce: Anna Czercowy z klasy IIb (PSP nr 2),
przygotowana przez Panią Urszulę Długosz.
Ania zaśpiewała kolędę „Przybieżeli do Betlejem” jednocześnie akompaniując na marakasach i dzwoneczkach.
Na to zwycięstwo czekaliśmy 14 lat.

II miejsce: Mateusz Pawliczek z klasy IIIb (PSP nr 29),
który zaśpiewał kolędę „Oj, Maluśki, Maluśki”,
do sukcesu Mateusza przyczyniły się Panie: Beata Berger, Karina Pawliczek.

III miejsce: Karolina Piątek z klasy IIIc (PSP nr 5),
przygotowana przez Panią Irenę Muchę,
która wykonała kolędę „W żłobie leży”.

Pozostałym uczestnikom konkursu: Katarzynie Bosowskiej, Marcie Kmiecik, Marii Szatny i Franciszce Dzumla, jury przyznało wyróżnienia.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody, a zdobywcy trzech pierwszych miejsc dodatkowo puchary. Serdecznie gratulujemy!

OPRACOWANIE INFORMACJI: mgr Elżbieta Raczkowska
FOTO: mgr Grażyna Danielko