Lekcja o zwyczajach świątecznych w Miejskiej Bibliotece Publicznej

W piątek 13 grudnia 2013r. klasa IIIa razem z wychowawczynią Beatą Kachny uczestniczyła w lekcji w bibliotece o zwyczajach świątecznych.

Dzieci wysłuchały pięknego czytania głośnego tekstów związanych ze zwyczajami świątecznymi, omówiły zwyczaje świąteczne, które są w ich domach i każdy podając sobie bombkę z ręki do ręki mógł pomyśleć jedno życzenie. W czasie pobytu w bibliotece wszyscy zaśpiewali pastorałkę, a refren wystukali na orzechach. Były również świąteczne rebusy i krzyżówka z hasłem.

Na zakończenie naszego pobytu w bibliotece Maciek Waloszczyk poczęstował wszystkich czekoladowymi piernikami co wprowadziło wszystkich w magiczny, świąteczny nastrój.

Wszyscy w dobrych humorach wróciliśmy do szkoły, a w trakcie pobytu zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcia.

OPRACOWANIE INFORMACJI: mgr Beata Kachny
FOTO: mgr Beata Kachny