Klasa Vc na wystawie "Lalkarium" - relacja

„Lalkarium” to wystawa zbiorów Teatru Lalki i Aktora w Opolu zorganizowana przez Muzeum Śląska Opolskiego, którą we wtorek obejrzeli uczniowie klasy Vc.

Wcześniej na lekcji języka polskiego oglądali prezentację dotyczącą marionetek, pacynek, jawajek i innych rodzajów lalek, jakimi pracują aktorzy podczas przedstawień przygotowywanych zarówno dla dzieci, jak i dorosłych, jednak obejrzenie ich na żywo było zdecydowanie ciekawsze. Wrażenie na dzieciach zrobiły zarówno maleńkie, jak i olbrzymie kukły, które wydawały się sięgać sufitu. Uczniowie z bliska mogli przyjrzeć się mechanizmom ich funkcjonowania, konstrukcjom oraz materiałom, z jakich zostały wykonane.

Dodatkową atrakcją wyjścia była możliwość obejrzenia kolekcji malarstwa polskiego XIX i XX wieku. Wśród wielu dzieł znalazły się m.in. prace Józefa Chełmońskiego, Jana Matejki, Leona Wyczółkowskiego, Juliusza Kossaka, Olgi Boznańskiej, Jacka Malczewskiego, Stanisława Ignacego Witkiewicza, a także fragment panoramy Wojciecha Kossaka przedstawiającej „Biwak nad Berezyną”.

„Było super, fajnie, odjazdowo” - napisała Weronika Rozmus, jedna z uczennic klasy Vc.

Zapraszamy do galerii zdjęć.

OPRACOWANIE INFORMACJI: mgr Katarzyna Calicka
FOTO: mgr Katarzyna Calicka