"Bezpieczna IIb"

W poniedziałek 2 grudnia 2013r. panie Danuta Pilipczuk i Maria Targońska z Oddziału Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Opolu odwiedziły klasę IIb.

Celem wizyty było wręczenie nagrody Adamowi Zulskiemu (Gratulacje!), zdobywcy II miejsca w międzyszkolnym konkursie plastycznym „Bezpieczna droga do szkoły” oraz pokaz z zakresu udzielania pierwszej pomocy.

Cele konkursu:

• przeciwdziałanie wypadkom poprzez upowszechnienie zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego i kształcenie nawyków ich przestrzegania
  • zwiększenie świadomości dzieci o potencjalnych zagrożeniach w drodze do szkoły
  • podniesienie poziomu wiedzy i umiejętności dzieci w zakresie zasad udzielania pierwszej pomocy
  • zwiększenie bezpieczeństwa dzieci, idących samodzielnie do szkoły

W ramach pokazu dzieci przypomniały sobie jak opatrywać rany krwawiące, urazy kostno – stawowe, oparzenia, jak zachować się przy omdleniach. Tworzyły wyposażenie apteczki, symulowały wypadek i zawiadamianie o nim, przypomniały sobie ważne numery. Rozumiały powagę tematu.

Paniom z PCK – dziękujemy!

OPRACOWANIE INFORMACJI: mgr Urszula Długosz
FOTO: mgr Urszula Długosz