Diecezjalny Konkurs Wiedzy Religijnej - "Żak" 2019

Uczniowie klasy 5b Maciej Maciejewski i Piotr Mandela 1 marca 2019 roku wzięli udział w Diecezjalnym Konkursie Wiedzy Religijnej - „Żak” 2019, którego tegoroczny tytuł brzmiał: „Święta Anna – patronka Diecezji Opolskiej”.

Konkurs obejmował dwa etapy: szkolny i wojewódzki. Piotr i Maciej poświęcili wiele czasu na przyswojenie wiadomości, które nie są objęte programem nauczania. Była to historia św. Anny i obiektów sakralnych objętych jej patronatem na Opolszczyźnie. Uczniowie doskonale poradzili sobie z zapamiętaniem faktów i łączeniem ich z datami. Podczas nauki historii poszczególnych parafii niezbędne było przywołanie ważnych wydarzeń z regionu– chłopców nie zniechęciło również to wyzwanie. Do powyższych wiadomości należało również przyswoić poszczególne treści z Pisma Świętego, których Piotrek i Maciek codziennie słuchali. Przygotowania do konkursu trwały 6 pracowitych miesięcy. W efekcie Piotruś otrzymał tytuł laureata i w maju, podczas uroczystej gali, odbierze nagrodę od Dyrektora Wydziału Katechetycznego Kurii Opolskiej ks. Jerzego Kostorza.
Gratulujemy!