VI Opolski Festiwal Sprintu

.:OPRACOWANIE: p. Małgorzata Janas, sportoweopole.pl

Dnia 26 kwietnia 2018 r. na Stadionie im. Opolskich Olimpijczyków w Opolu odbył się już VI Opolski Festiwal Sprintu.

Organizatorem imprezy była sekcja LA Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Opolu, sekcja AZS Klubu Uczelnianego Politechniki Opolskiej oraz LDK „Lekkoatletyka dla Każdego” Opole. Celem imprezy była popularyzacja lekkoatletyki. Dla wszystkich kategorii wiekowych był dystans 60 m. mierzony pomiarem elektronicznym.

Z naszej szkoły, uczennica klasy VIb – Ewa Juszczak, w eliminacjach uzyskała czas 8,94 dostając się do Finału, gdzie z czasem 8,84 po zaciętej walce została brązową medalistką. Jej kolega z klasy – Jakub Kasperek, również dostał się do Finału, gdzie po pięknej walce uzyskał piąte miejsce z czasem 8,74. Serdecznie gratulujemy.

Na duże wyróżnienie zasługują: uczennica klasy IIId – Julia Domnik, która startując z o dwa lata starszym rocznikiem uzyskała piękny czas 9,94, oraz Anna Zienkiewicz z klasy Vb uzyskując czas 9:38.

Pozostałe czasy naszych zawodników:

• Kamila Klimek z klasy VIa – 10,35;
  • Kateryna Korniiaka z klasy VIb – 9,65;
  • Karolina Kozioł z klasy VIb – 9,67;
  • Zuzanna Koblak z klasy Va – 9,81;
  • Milena Oleśków z klasy IVd – 11,04;
  • Bartosz Szczepański z klasy IIIb – 10,01;
  • Marcin Leszczyński z klasy VIa – 9,94;
  • Tomasz Pasternak z klasy VIb – 9,17.

Wszystkim życzymy dalszych super wyników zarówno w sporcie jak i w nauce.

Opiekun: mgr Małgorzata Janas.

GALERIA ZDJĘĆ:.