"Śniadanie daje moc" - akcja

8 listopada to Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania.

Do tej pory dzień ten jest obchodzony w kilku krajach Europy Zachodniej. W tym roku nasza szkoła po raz trzeci przyłączyła się do jego obchodów poprzez udział ogólnopolskiej akcji: „Śniadanie daje moc”.

Chcieliśmy przypomnieć, uczniom oraz ich rodzicom, iż to właśnie śniadanie, jest najważniejszym posiłkiem dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji, mają siłę do zabawy.

Zanim dzieci przystąpiły do przygotowania kanapek wychowawcy klas przeprowadzili zajęcia poświęcone prawidłowym nawykom żywieniowym. Nauczyciele zapoznali uczniów z zasadami zdrowego odżywiania oraz piramidą zdrowia.

W piątek 8 listopada zadaniem dzieci było przygotowanie smacznego i zdrowego śniadania.

Wszyscy chętnie i z zaangażowaniem przystąpili do pracy. Kanapki, które udało się im zrobić były nie tylko zdrowe, ale również bardzo smaczne.

Wspólna praca okazała się świetną zabawą, dzięki której nasi najmłodsi uczniowie, nauczyli się jak ważne jest codzienne, zdrowe śniadanie.

OPRACOWANIE INFORMACJI: mgr Dominika Waluś
FOTO: mgr Roman Golasik