Inauguracja Sportowego Roku Przedszkolaków 2015/2016

29 września 2015 r. odbyła się w naszej szkole Inauguracja Sportowego Roku Przedszkolaków 2015/2016.

Odbył się przemarsz sportowców-przedszkolaków, ceremoniał olimpijski, flagę olimpijską wniósł poczet flagowy złożony z Milenki Deji z Przedszkola Publicznego nr 42, Arka Pawłowskiego z Przedszkola Publicznego nr 14, Pauliny Kokot z Przedszkola Publicznego nr 21, Adasia Budy z Przedszkola Publicznego nr 14. Apel olimpijski odczytała Aleksandra Orlikowska z klasy VIC, tekst ślubowania odczytała Natalia Diakowicz z klasy VIc, przyrzeczenie w imieniu zawodników wygłosił wicedyrektor szkoły Roman Stelmaszyk, a wszystkie przedszkolaki powtórzyły ślubowanie. Znicz olimpijski zapalił Grzegorz Soboń z Przedszkola Publicznego nr 14. Po przemówieniu wicedyrektora, życzenia sportowej walki wygłosili nauczyciele przybyli z przedszkolakami.

Młodzi sportowcy rywalizowali w biegach sztafetowych, grach i zabawach oraz próbach sprawnościowych pod okiem nauczycieli wychowania fizycznego oraz nauczycieli świetlicy.

Po ceremonii ogłoszenia wyników i wręczenia dyplomów wszyscy młodzi sportowcy przeszli do sali gimnastycznej naszej szkoły i obejrzeli pokaz judo przygotowany przez uczniów klasy Vb pod okiem trenera judo Grzegorza Kozdrasia. Chętne przedszkolaki mogły nawet dokonać swoich pierwszych rzutów przeciwnika pod bacznym okiem trenera.

OPRACOWANIE INFORMACJI: mgr Roman Stelmaszyk
FOTO: mgr Roman Stelmaszyk