Wojewódzkie Zawody Lekkoatletyczne OLA

W dniu 22 września 2015 r. (wtorek) na Miejskim Stadionie Lekkoatletycznym w Opolu odbyły się Wojewódzkie Zawody OLA Opole/opolskie połączone z Inauguracją Sportowego Roku Szkolnego.

W zawodach wzięły udział grupy naborowe z całego Województwa Opolskiego.

Z naszej szkoły udział wzięło 24 uczniów, a łącznie w zawodach wystartowało 375 zawodników.

Zawody rozpoczęły się od wniesienia Flagi Olimpijskiej przez Izabelę Matuszewską, Wiktorię Haczkiewicz, Kacpra Łyszczarczyka (wszyscy z klasy VB) oraz Oliwiera Sośnickiego z klasy Va. Następnie Daria Bilińska z Vb odczytała Apel Olimpijski, a Ewa Juszczak z IVb w imieniu uczniów-sportowców – ślubowanie. Uroczystego otwarcia, dokonali Prezydent Miasta Opola – Arkadiusz Wiśniewski, Marszałek Województwa Opolskiego – Andrzej Buła, Wicemarszałek Województwa Opolskiego – Grzegorz Sawicki, Naczelnik Wydziału Sportu – Łukasz Strzelecki, Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji – Przemysław Zych oraz Dyrektor Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego – Roman Firlus. Imprezę prowadził Dyrektor naszej szkoły – mgr Mirosław Śnigórski.

Dzieci rywalizowały w konkurencjach: 60 m., 600 m., skok w dal, skok wzwyż, rzut Vortexem.

Oczywiście, nie obyło się bez niesamowitych emocji i zaciętej rywalizacji.

Na zakończenie naszych zawodów wszyscy młodzi sportowcy otrzymali pamiątkowe medale i dyplomy. Natomiast najlepsi z najlepszych tak jak Kamila Rucińska z klasy Vb, która zajęła drugie miejsce w rzucie Vortexem oraz Emanuel Sośnicki z klasy VIc, który zajął drugie miejsce w skoku w dal, wrócili z zawodów ze statuetkami i drobnymi upominkami.

Daria Bilińska (z klasy Vb), Adam Janikowski (z klasy Vb), Kacper Łyszczarczyk (z klasy Vb), Izabela Matuszewska (z klasy Vb), Oliwier Sośnicki (z klasy Vb), Ewa Juszczak (z klasy IVb) osiągnęli bardzo dobre wyniki w swoich konkurencjach.

Pozostali uczniowie, którzy reprezentowali w tym dniu naszą szkołę również zasługują na wyróżnienie. A są to: Kataryna Korniaka, Karolina Kozioł, Nikodem Hodowany, Tomasz Pasternak (wszyscy z klasy IVb), Agnieszka Maciejewska, Adam Fąferko, Dawid Jasniecki, Kamil Semczuk (z klasy Va), Diana Ławnicka, Wiktoria Haczkiewicz, Filip Górski, Jakub Kałuża, Kacper Prokop, Filip Sabat, Bartosz Zarzycki (z klasy Vb).

OPRACOWANIE INFORMACJI: mgr Małgorzata Janas
TRENER I OPIEKUN ZAWODÓW: mgr Małgorzata Janas