Kadra para-badmintonistów u nas

W poniedziałek 7 września odbyło się spotkanie z reprezentacją Polski para-badmintona przed Mistrzostwami Świata w Anglii.

Para-badmintoniści przybyli do naszej szkoły w towarzystwie pana Sławomira Hetmańskiego – trenera i zawodnika.

W szkole zjawili się Bartłomiej Mróz, Maria Bartusz i Jakub Sikorski. Bartek to najbardziej utytułowany reprezentant Polski w para-badmintonie. Medalista Mistrzostw Świata, Europy, Międzynarodowych Mistrzostw Anglii, Irlandii, Chin, Indonezji, Hiszpanii, prekursor i promotor para-badmintona w Polsce. Kuba to zawodnik kategorii WH1 (zawodnicy na wózkach). Swój debiut miał na Mistrzostwach Hiszpanii w 2015 r. Uczestnik Mistrzostw Irlandii. W badmintona gra od 2014 r. Mieszkaniec Zakopanego. Maja to mieszkanka Ligoty Prószkowskiej (województwo opolskie). Od roku trenuje badmintona w klubie UKS Victoria Domecko. Zawodniczka kategorii SS6 (osób niskiego wzrostu). Uczestniczka Irish Para-Badminton International w Dublinie.

Uczniowie naszej szkoły bardzo ciepło przyjęli reprezentację Polski i obiecali mocno trzymać kciuki.

W informacji przesłanej do szkoły czytamy:

Witam!

W Państwa szkole organizowaliśmy pokaz gry w badmintona przez polską kadrę para-badmintona, która wyjeżdżała na Mistrzostwa Świata do Anglii.

Z mistrzostw tych, które odbyły się 10 – 13 września 2015 r. zawodnicy przywieźli 2 srebrne i 2 brązowe medale co jest bardzo dużym sukcesem.

Dziękujemy za trzymanie kciuków.

Pozdrawiam,

Sławomir Hetmański

Przeczytaj więcej o członkach reprezentacji wskazując tutaj.

OPRACOWANIE INFORMACJI: mgr Roman Stelmaszyk
FOTO: p. Sławomir Hetmański