Inauguracja Roku Sportowego 2015/2016

19 września 2015 r. odbyła się w naszej szkole Inauguracja Sportowego Roku Szkolnego 2015/2016.

Frekwencja uczniów i nauczycieli jak co roku dopisała, a ci, którzy nie przyszli niech żałują. Odbył się przemarsz sportowców i ceremoniał olimpijski. Poczet flagowy niosący flagę olimpijską złożony był z uczniów klasy VIa: Martyny Łopianiak, Jagody Boguckiej, Dawida Janika, Jakuba Jankowiaka. Apel olimpijski odczytała Aleksandra Orlikowska z klasy VIc, a tekst ślubowania Natalia Diakowicz z klasy VIc. Tekst przyrzeczenia w imieniu zawodników złożyła Amelia Konfisz z klasy VIa. Po przemówieniu Dyrektora Szkoły Pana Mirosława Śnigórskiego, życzenia sportowej walki wygłosili partnerzy Inauguracji w szkole Pani Agnieszka Zagola Dyrektor Agencji Rynku Rolnego w Opolu oraz Olimpijczyk i koordynator projektu „Lekkoatletyka dla każdego” – Pan Janusz Trzepizur.

Uczniowie rywalizowali w biegach sztafetowych, grach i zabawach, w próbach sprawnościowych pod okiem nauczycieli wychowania fizycznego, trenerów i sportowców.

Za pomoce dydaktyczne służyły banany, ogórki, ziemniaki, gruszki, jabłka, dynie, cebule i śliwki.

Po grach i zabawach naszej „Owocowej warzywiady” wszystko zostało umyte, owoce zjedzone, a warzywa rozdane w konkursach rodzinnych.

Po więcej zdjęć z imprezy zapraszamy do galerii.

OPRACOWANIE INFORMACJI: mgr Roman Stelmaszyk
FOTO: mgr Adrian Lewandowski