Uroczystość pożegnania szóstoklasistów

W czwartek 25 czerwca 2015r. pożegnaliśmy naszych tegorocznych szóstoklasistów. Uroczystość odbyła się w auli III Liceum Ogólnokształcącego w Opolu, na którą, poza szóstoklasistami, zaproszeni zostali również ich rodzice oraz nauczyciele uczący w całym cyklu kształcenia.

Na początku nastąpiło uroczyste przekazanie sztandaru. Od teraz poczet sztandarowy tworzyć będą: Patryk Krzyszkowski z klasy Vb, Julia Budyłowska z klasy IVa oraz Hanna Mroczkowska z klasy Vc.

Pan Dyrektor podziękował uczniom za wysoki i bardzo wysoki wynik Sprawdzianu Szóstoklasisty i przypomniał zasady bezpiecznego zachowania podczas wakacji. Podziękował również rodzicom, a w szczególności za zaangażowanie w życie szkoły, Paniom Joannie Poznańskiej i Danucie Charkiewicz.

Następnie prowadząca, Pani Katarzyna Król, wyczytywała osoby, które wsławiły imię szkoły Polskich Olimpijczyków w ostatnim roku nauki w niej.

Statuetki Olimpijczyka w następujących kategoriach otrzymali:

• Najlepszy Polonista – Alicja Marynowicz z klasy VIb, Magdalena Szelewska z klasy VIc
  • Najlepszy Historyk – Bartosz Joniak z klasy VIa
  • Język Angielski – Marcin Kudlicki z klasy VIb
  • Przyroda – Łukasz Barański z klasy VIa
  • Indywidualność Muzyczna – Maja Miążek z klasy VIa, Magdalena Szelewska z klasy VIc
  • Indywidualność Plastyczna – Alicja Marynowicz z klasy VIb
  • Najlepszy Sportowiec – Paulina Mendel z klasy VIa, Kamila Ranecka z klasy VIa, Filip Salkiewicz z klasy VIb, Łukasz Barański z klasy VIa

Olimpijczykami Roku 2015 zostali: Alicja Marynowicz z klasy VIb, Łukasz Barański z klasy VIa.

Do tego zacnego grona dołączyli również wpisani do szkolnej „Złotej Księgi”:

• Łukasz Barański z klasy VIa
  • Alicja Mierzwińska z klasy VIa
  • Krzysztof Mende z klasy VIa
  • Anna Smoczyńska z klasy VIa
  • Julia Leśniak z klasy VIb
  • Pola Koczur z klasy VIc
  • Paulina Mendel z klasy VIc
  • Hanna Rozumek z klasy VIc
  • Maja Szewczyk z klasy VIc
  • Marta Wiśniewska z klasy VIc
  • Zespół „Kalejdoskop”

Tutaj uwagę zgromadzonych zwrócono jeszcze na jedną uczennicę naszej szkoły – Maję Miążek, która ze wszystkich części Sprawdzianu Szóstoklasisty otrzymała maksymalną liczbę punktów. Brawo!

A i to nie koniec wyróżnień, gdyż na środek auli poproszeni zostali finaliści Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej roku 2014/2015: Paulina Mendel, Kamila Ranecka, Alicja Marynowicz, Ewa Kowalczyk, Lena Maurer, Maja Miążek, Eliza Stańczyk, Filip Salkiewicz, Damian Kukla, Mikołaj Król, Michał Tomczyk, Jan Zabłocki, Łukasz Barański, Oliwer Wowro, Bartosz Joniak, Szymon Tomczuk, Jakub Kupis, Przemysław Wójcicki i Kacper Sładkowski.

„Kilometry Dobra” to akcja mająca na celu pomoc organizacjom i instytucjom w zdobyciu w ciekawy i niestandardowy sposób środków na swą działalność statutową. Nasza szkoła zdobyła po raz kolejny pierwsze miejsce w zbiórce 1-złotówek w Opolu i po przeliczeniu wszystkich monet przekazała 2700 złotych na rzecz Fundacji Dom Rodzinnej Rehabilitacji Dzieci z Porażeniem Mózgowym w Opolu. Za zaangażowanie w akcję symbolicznie został nagrodzony koordynator w szkole – Pani Agnieszka Melnarowicz i wyróżnieni zostali następujący uczniowie klas szóstych pomagający w tym szczytnym celu: Marek Agustowski, Oliwier Bogdans, Wiktoria Borcz, Kamil Carewicz, Jakub Dubikowski, Szymon Halek, Łukasz Kirsz, Lilia Korogodowa, Ewa Kowalczyk, Magdalena Księżak, Marcin Kudlicki, Błażej Kwaśnicki, Alicja Marynowicz, Dawid Mojak, Patryk Pason, Alicja Potylicka, Anna Skwara, Michał Tomczyk, Oliwer Wowro, Jan Zabłocki, Beata Kilimek, Lena Maurer, Krzysztof Mende, Maja Miążek i Anna Smoczyńska.

Przyszedł czas na kulminacyjny punkt uroczystości – rozdanie świadectw. Zanim jednak to nastąpiło każdy uczeń trochę o sobie samym zdradził w pokazie multimedialnym (poniżej). Prezentacje zostały poprzedzone relacją zdjęć z pierwszych spotkań z przedszkolakami organizowanych w czwartkowe popołudnia, w których większość obecnych szóstoklasistów brała udział. Wzbudziło to niemałe emocje.

Po prezentacji każdej klasy prowadząca zapraszała na środek najpierw uczniów, którzy uzyskali świadectwo z wyróżnieniem (towarzyszyli im również ich rodzice), po czym zaproszono wszystkich uczniów danych klas. Pan Dyrektor i wychowawcy uroczyście wręczali im świadectwa ukończenia szkoły.

Całą uroczystość artystycznie ubarwiali uczniowie z zespołu „Kalejdoskop” oraz duet Maja Miążek (na pianinie) i Hanna Rozumek (na skrzypcach).

Pożegnaliśmy Was drodzy absolwenci, ale mamy nadzieję, że tylko na chwilę i że jeszcze o Was w przyszłości usłyszymy!

OPRACOWANIE INFORMACJI: mgr Adrian Lewandowski
FOTO: mgr Adrian Lewandowski