"Fascynujący Świat Nauki i Technologii" - zakończenie projektu

Zakończono realizację projektu „Fascynujący Świat Nauki i Technologii”, który trwał od 2013r. i obejmował ponad 380 szkół na Opolszczyźnie.

Projekt zakładał współpracę wielu instytucji w zakresie jego realizacji, m.in. instytucje kultury, ośrodki naukowe, uczelnie wyższe, gospodarstwa edukacyjne. Zaplanowane w projekcie działania były spójne i wprowadziły nową jakość w opolskiej edukacji. Pokazały, że Opolszczyzna ma bogatą ofertę edukacyjną dla dzieci i młodzieży, a szkoły i nauczyciele wykorzystując szerokie spektrum metod nauczania i środków dydaktycznych pozwalają rozwijać uczniom swoje zainteresowania i pasje.

W kwietniu odbyła się konferencja podsumowująca projekt, podczas której zostały zaprezentowane działania oraz Raport badań diagnozujących możliwości uczniów szkół podstawowych województwa opolskiego w ramach projektu „Fascynujący Świat Nauki i Technologii”. Raport został opracowany przez zespół pracowników Uniwersytetu Opolskiego pod kierunkiem prof. Zenona Jasińskiego. W trakcie konferencji zostały przekazane publikacje Raportu Wojewódzkiego z badań przesiewowych uczniów, przedstawicielom szkół biorących udział w projekcie.

Obecny na konferencji marszałek województwa opolskiego, Andrzej Buła, zadeklarował, że jest entuzjastą zarówno projektu „Fascynujący Świat”, jak i fascynujących ludzi, którzy go realizują. Jego zdaniem projekt powinien być kontynuowany. Zaplecze finansowe już jest, bo mamy w Regionalnym Programie Operacyjnym Województwa Opolskiego na lata 2014 – 2020 sporo pieniędzy na edukację. Teraz czekamy na dobre pomysły – zachęcał.

Posłuchaj informacji dotyczących projektu poniżej.

OPRACOWANIE INFORMACJI: mgr Małgorzata Dudek

ARCHIWUM STRONY INTERNETOWEJ PSP2           Lata szkolne: 2007/2008 | 2008/2009 | 2009/2010 | 2010/2011 | 2011/2012 | 2012/2013 | 2013/2014

ul. Katowicka 35

tel./fax : 77 454 28 85
e-mail: info@psp2.opole.pl

Więcej informacji w polityce prywatności.

Realizacja: new4mat.com Sp. z o.o.