Subskrypcja
Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać informacje z naszego serwisu.

 

Klasa Ib

W środę  28 listopada dzieci z klasy Ib przy muzyce, "samolotem" doleciały do „krainy wróżb”. W „zaczarowanej krainie” spotkały dwie wróżki, które opowiedziały im o tradycji andrzejek.

Aby wszystkie wróżby się spełniły  należało wypowiedzieć zaklęcie, pomyśleć życzenie i wrzucić do wody grosik, co każdy uczynił.

Z „worka różności” dzieci losowały przedmioty, które były wskazówką kim będą w przyszłości?

W  wiklinowym koszu wróżki miały różnego koloru „magiczne kartki”, które dzieci losowały. Każdy kolor był indywidualna wróżbą dla danego dziecka.

Najwięcej emocji wzbudzały dwa czerwone „czarodziejskie serca” z imionami dziewczyn i chłopców. Należało przebić serce magicznym szpikulcem i wróżka odczytywała imię przyszłej żony lub męża.

Kolejną wróżbą w  „krainie wróżb” były „zaczarowane buty”. Każde dziecko zdjęło po jednym bucie. Buty ustawiane były jeden za drugim od najdalszego końca sali, aż do drzwi. But, który pierwszy przekroczył próg, dał właścicielowi pierwszeństwo w przyszłym zawarciu małżeństwa. Wróżki osobno ustawiały buty dziewcząt i chłopców.

Czyje buty „wyszły” za drzwi? Wiemy, ale nie zdradzimy bo „czar pryśnie”.

Na zakończenie wędrówki po „krainie wróżb” dzieci otrzymały andrzejkową kolorowankę z indywidualną wróżbą.

Było wesoło!

 


FotoFotoFoto
FotoFotoFoto
FotoFotoFoto


Ważne
Projekt unijny: "Fascynujący świat nauki i techologii"

Ubezpieczenie NNW w roku szkolnym 2013/2014 

 
 
 
 
 
 
 Witryna wykorzystuje ciasteczka (ang. cookies) w celach sesyjnych oraz statystycznych. Więcej informacji w polityce prywatności. 
 

n4CMS by new4mat.com