"Ludy Północy" wystawa w Muzeum Śląska Opolskiego

W dniu 13 listopada klasa Vb wraz z nauczycielem historii – mgr Małgorzatą Marcinkiewicz odwiedziła Muzeum Śląska Opolskiego w związku z wystawą „Ludy Północy”.

Wystawa przywieziona została z Północnej Rosji  z Norylska (Kraj Krasnojarski), położonego 300 km za kołem podbiegunowym, na obszarze wiecznej zmarzliny. Po wystawie oprowadziła uczniów pani dyrektor Muzeum Historii Rozwoju Norylskiego Okręgu Przemysłowego. Wystawa prezentuje przyrodę tych terenów, a także wierzenia, tradycje ludów tam zamieszkujących - Ewenków, Nieńców i Ngansanów, Dołganów. Można było obejrzeć wyroby rzemiosła artystycznego z użyciem tradycyjnych materiałów (róg renifera, cios mamuta, skóry).

Dodatkowa atrakcją były krótkie zajęcia warsztatowe.

OPIEKUN I OPRACOWANIE INFORMACJI: mgr Małgorzata Marcinkiewicz