Z wizytą w drukarni "Opolgraf"

We wtorek 11 grudnia 2012r. klasa IIa pod opieką wychowawczyni i rodziców: mamy Pawła Karonia i taty Adama Fąferko zwiedzała drukarnię Opolgraf. Po przyjściu na miejsce przywitała nas pani Marta specjalistka ds. marketingu, która następnie oprowadzała nas po całej drukarni.

Wszyscy podzieliliśmy się na dwie grupy – jedna wykonywała prace na konkurs plastyczny „Mój ulubiony bohater”, druga w tym czasie zwiedzała drukarnię, później nastąpiła zmiana.

Zwiedzanie rozpoczęliśmy od pobytu w magazynie papieru, gdzie były zgromadzone ogromne bele papieru zwane „dropsami”. Następnie zobaczyliśmy maszyny służące do drukowania książek, z których na bieżąco wychodziły wydrukowane strony książek, które następnie były oprawiane, sklejane i docinane. Wydrukowane i oprawione książki trafiają następnie do pomieszczenia, gdzie są pakowane i wysyłane do odbiorców.

Na zakończenie naszego pobytu w drukarni został rozstrzygnięty konkurs rysunkowy. I miejsce zajął Oskar Wasilewski i otrzymał w nagrodę piękny album o rysowaniu, II miejsce zajęła Julia Nowak-Zwolińska, która otrzymała książkę „Dzieci z Bullerbyn”, a III miejsce zajęła Jagoda Zbożna, która również w nagrodę otrzymała książkę.

W drukarni spotkaliśmy tatę Patrycji Żelezik, naszej koleżanki z klasy, który tam pracuje i wykonuje bardzo odpowiedzialną pracę – operatora maszyn. Mieliśmy również okazję zobaczyć , jak tata Patrycji zakładał nową belę papieru do maszyny drukującej kartki do książek. Pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły.

Dziękujemy bardzo panu Prezesowi Opolgrafu za umożliwienie nam zwiedzania drukarni!

OPRACOWANIE INFORMACJI: mgr Beata Kachny