Subskrypcja
Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać informacje z naszego serwisu.

 

Wycieczka do kościoła franciszkanów

Kochani!

W dniu 23 litopada 2012 roku w ramach kółka turystycznego odwiedziliśmy Kościół p.w. Trójcy Świętej bardziej znany jako kościół o.o. franciszkanów. Jeszcze przed wyruszeniem do tego miejsca rozgrzały się nasze emocje, ponieważ Pani S. Hoszowska zapowiedziała nam, że obejrzymy nie tylko kościół, ale i podziemia. Brzmiało bardzo tajemniczo…

W kościele obejrzeliśmy niezwykłą płaskorzeźbę na ołtarzu głównym, na której znajduje się pusty grób Matki Bożej. I nie ma w tym pewnie nic dziwnego dla tych, którzy chodzą na religię, gdyby nie fakt, że bez względu na to, z której strony się stanie, grób jest skierowany w stronę patrzącego (sami zobaczcie w galerii).

Poznaliśmy ciekawe wątki historii kościoła, klasztoru i przy okazji naszego miasta. To właśnie w tym kościele znajduje się najstarszy herb Opola. Umieszczony jest na suficie w kaplicy Piastów.

A stamtąd można zejść w linii prostej do podziemi. Był nawet taki pomysł, żebyśmy, niczym Indiana Jones, przeciskali się przez tajemnicze wejścia, ale Ojciec Franciszkanin, który był naszym przewodnikiem, przeprowadził grupę bardziej przystępną drogą do miejsca, gdzie spoczywają szczątki Piastów Opolskich i ich rodzin. To miejsce zrobiło na nas nie lada wrażenie. Dlaczego? Zobaczcie w galerii.

Ten kościół jest najstarszym kościołem funkcyjnym w mieście i kryje w sobie wiele tajemnic. Koniecznie musicie go zwiedzić!

 

OPIEKUN I OPRACOWANIE INFORMACJI: mgr Sylwia HoszowskaWażne
Projekt unijny: "Fascynujący świat nauki i techologii"

Ubezpieczenie NNW w roku szkolnym 2013/2014 

 
 
 
 
 
 
 Witryna wykorzystuje ciasteczka (ang. cookies) w celach sesyjnych oraz statystycznych. Więcej informacji w polityce prywatności. 
 

n4CMS by new4mat.com