"Na szkle malowane" - zajęcia muzealne

We wtorek 13 listopada 2012r. klasa IIa pod opieką wychowawczyni p. B. Kachny i p. A. Rozenbajger była na zajęciach plastycznych „Na szkle malowane” w Galerii Muzeum Śląska Opolskiego. Na początku wszyscy obejrzeliśmy prezentację multimedialną na temat tradycyjnej techniki malowania na szkle. Dzieci zobaczyły, jakie motywy były wykorzystywane na Śląsku w malarstwie na szkle. W drugiej części zajęć dzieci samodzielnie wykonały prace na szklanym podobraziu, które następnie zabrały do domu. Na zakończenie zajęć zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie z pracownikami Muzeum i naszymi pracami.

OPRACOWANIE INFORMACJI: mgr Beata Kachny