Wycieczka do Filharmonii i Szkoły Muzycznej

W poniedziałek 17 września na zaproszenie rodziców Maćka Waloszczyka zwiedzaliśmy Filharmonię Opolską i Szkołę Muzyczną. Mieliśmy niepowtarzalną okazję zobaczenia całej orkiestry symfonicznej w trakcie próby i zwiedziliśmy nową część Filharmonii po przebudowie. Po całym obiekcie oprowadzał nas pan Piotr Waloszczyk , który jest muzykiem Filharmonii. Następnie poszliśmy do Państwowej Szkoły Muzycznej, gdzie czekało nas bardzo dużo atrakcji. Przywitała nas tam pani wicedyrektor Małgorzata Kowalska-Waloszczyk, która oprowadziła nas po budynku Szkoły. Miłą niespodzianką dla nas było wysłuchanie koncertu na flecie poprzecznym, w wykonaniu uczennicy tejże szkoły. Wysłuchaliśmy również wspólnej gry Maćka Waloszczyka i jego taty na trąbce, Maciek wystąpił również indywidualnie, a każdy uczestnik wycieczki mógł spróbować swoich sił w grze na trąbce co jak się okazało nie jest wcale takie łatwe. Niewielu dzieciom udało się wydobyć jakikolwiek dźwięk z tego instrumentu. Zwiedziliśmy również klasę, w której zajęcia prowadzi mama Maćka oraz salę koncertową, w której zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie. Na zakończenie od rodziców Maćka wszyscy otrzymali plakaty muzyczne, smycze na klucze i słodki poczęstunek w postaci lizaków grających. Na pamiątkę naszej wizyty otrzymaliśmy również Encyklopedię Muzyczną, z której będziemy korzystać w klasie w czasie lekcji.