Pierwszaki na warsztatach przyrodniczych

Dnia 27 września 2012 r. klasa I b była na warsztatach w CENTRUM NAUK PRZYRODNICZYCH w Publicznym Gimnazjum nr 6 w Opolu. Warsztaty, w których uczestniczyły dzieci składały się z dwóch części :

• I część warsztaty filmowe: „Droga do Hollywood”

W pracowni komputerowej uczniowie pracowali z programem Windows Live Movie Maker, tworzyli filmy z wykorzystaniem zdjęć z projektu „Powietrze”. Kolejnym etapem było wykonanie podkładu muzycznego do filmu. Wszyscy uczestnicy warsztatów zadanie wykonali bezbłędnie. Dodatkową niespodzianką dla dzieci będzie płyta z ich filmami, którą otrzymają w prezencie od organizatorów warsztatów.

• II część warsztaty chemiczne: „Coś czy nic, czyli kilka słów o powietrzu”

W pracowni chemicznej dzieci wykonywały doświadczenia: wykrywały powietrze i ważyły powietrze. Z doświadczeń wyciągały trafne wnioski. Wykonywanie doświadczeń sprawiło wszystkim ogromną frajdę.