Relacja

Dnia 21 czerwca 2013r. na stadionie III Liceum Ogólnokształcego w Opolu odbyły się Mistrzostwa Miasta Opola w Trójboju Lekkoatletycznym szkół podstawowych dziewcząt i chłopców.

Wśród dziewcząt rywalizowały zespoły trzech szkół podstawowych, w kategorii chłopców startowało sześć szkół. Trójbój lekkoatletyczny obejmował następujące konkurencje: bieg na dystansie 60 metrów, rzut piłeczką palantową, bieg na dystansie: 600 metrów (dziewczęta), 1000 metrów (chłopcy).

Zarówno wśród dziewcząt jak i wśród chłopców w pięknym stylu, ze zdecydowaną przewagą zwyciężyli uczniowie naszej szkoły zostając Mistrzami miasta Opola.

Zespół dziewcząt naszej szkoły reprezentowały:

- Paulina Mendel (IVc)

- Aleksandra Kamińska (Va)

- Martyna Downarowicz (Va)

- Monika Mederska (Va)

- Stefania Bejcar (Va)

- Angelika Rusin (Va)

- Kamila Szerszoń (Vb)

- Alicja Myśliwiec (Vb)

Opiekunem grupy dziewcząt był mgr Dariusz Kopczyński.

Zespół chłopców reprezentowali:

- Filip Salkiewicz (IVb)

- Jacek Kościelak (Va)

- Robert Grabiszewski (Va)

- Konrad Walkowicz (Va)

- Daniel Lubicki (Vb)

- Mateusz Kozłowski (Vb)

- Kacper Płotka (Vb)

Opiekunem chłopców była mgr Małgorzata Janas.

Ponadto indywidualnie – najlepszą zawodniczką została Aleksandra Kamińska, a wśród chłopców – niespodzianka, bo aż dwóch uczniów naszej szkoły zdobywając taką samą ilość punktów, zostali indywidualnie najlepszymi zawodnikami Trójboju m. Opola, a byli nimi Jacek Kościelak i Daniel Lubicki.

Wszystkim serdecznie gratulujemy!

Zapraszamy do galerii w celu obejrzenia zdjęć z zawodów.

OPRACOWANIE INFORMACJI: mgr Małgorzata Janas